Успішну громаду будуємо разом.

Дата: 29.04.2021 15:00

Сенчанська сільська територіальна громада створена у 2017 році, в складі Лохвицького району, шляхом об'єднання територій та населених пунктів Сенчанської сільської ради Лохвицького району та Шеківської сільської ради Лубенського району Полтавської області.

У 2020 році, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 721-р від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області», до складу громади були включені території та населені пункти Вирішальненської, Ісковецької, Корсунівської сільських рад Лохвицького району та Жданівської сільської ради Лубенського району Полтавської області. Це 4 старостати.

До складу громади увійшли села Бешти (89 чол), Вирішальне(1922 чол.), Високе (98 чол.), Вовківське (132 чол.), Гірки (9 чол.), Дрюківщина (6 чол.), Ждани (720 чол.), Ісківці (561 чол.), Корсунівка (365 чол. ), Лучка (207 чол.), Овдіївка (1 чол.), Пласківщина (14 чол.), Потоцьківщина (62 чол.), Рудка (24 чол.), Саранчине (8 чол.), Сенча (2 577 чол.), Скоробагатьки (251 чол.), Сльозиха (4 чол.), Хитці (172 чол.), Часниківка (157 чол.), Шеки (226 чол.), Шкадрети (104 чол.) та Яблунівка (159 чол). Загальна кількість населення громади становить 7 868 осіб (зареєстровані на території громади).

Відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», громада увійшла до складу новоствореного Миргородського району Полтавської області.

На території громади працює 4 школи (Сенчанський ОЗ, Вирішальненський ОЗ, Ісковецька ЗОШ I-III ступенів, Корсунівська ЗОШ I-III ступенів) , 4 дитячих садочків (с.Сенча, с.Вирішальне, с.Корсунівка, с.Ісківці), навчально-виховний комплекс (с.Ждани), будинок дитячої та юнацької творчості, музична школа, в яких виховуються та навчаються 181 дитина дошкільного віку та 698 шкільного віку. Дозвілля жителів громади організовує 9 Будинків культури (Сенчанський, Вирішальнеський №1, Вирішальненський №2), 6 сільських клубів (Лучківський, Шеківський, Часниківський, Вовківський, Скоробагатьківський, Яблунівський), 9 сільських бібліотек-філій (Вирішальне 1, Вирішальне 2, Жданівська, Ісковецька, Шеківська, Часниківська, Вовківська, Скоробагатьківська, Корсунівська, ) та 1 публічна бібліотека (с.Сенча).

Охорону здоров’я на території Сенчанської сільської територіальної громади забезпечує 7 фельдшерсько-акушерських пунктів (Перевалівка, Часниківка, Скоробагатьки, Яблунівка, Лучка, Шеки, Хитці) та 4 амбулаторії загальної практики та сімейної медицини (АЗПСМ) (Вирішальне, Сенча, Корсунівка, Ждани).

Вивчається питання необхідності облаштування ФАПу у мікрорайоні Засулля.

На території громади працюють СККП «Паросток» та дві місцеві пожежні охорони.

Пріоритетними напрямками роботи депутатів та виконавчого комітету є медицина, водопостачання, стан доріг та благоустрій.

Існує багато проблем, але громада працює над реалізацією соціально-важливих проєктів, які спрямовані на покращення добробуту населення.

Проведена тендерна закупівля апарату УЗД вартістю 600 000 грн для Сенчанської амбулаторії. Найближчим часом послугами цього пристрою можуть безкоштовно, за направленням лікаря, скористатися усі жителі громади. Продовжується фінансування кабінету стоматолога (с.Сенча) , де послуги для жителів громади також безкоштовні.

Виготовляється проект по ремонту вхідної групи та денного стаціонару Сенчанської амбулаторії. Проводиться облаштування території біля Вирішальненської амбулаторії.

Вирішено питання транспортної доступності жителів віддалених населених пунктів до центру громади с. Сенча. Нарешті запрацювали декілька маршрутів! Пасажирські перевезення БЕЗКОШТОВНІ!

Планується виділити на програму «Питна вода Полтавщина» по співфінансуванню з Полтавською обласною радою на реконструкцію водогону с.Ісківці 1 800 000 грн та на проєкт «Капітальний ремонт водогону» у с.Шеках 600 000 грн. Заплановано виготовлення проектно-кошторисної документації, ремонту водогону в селі Вирішальне та ремонт очисної установки на свердловині мікрорайон Перевалівка на суму 310 000 грн.

Із бюджету сільської ради на капітальні ремонти 3 башт Рожновського виділено 1 200 000 грн (Засулля, Кононівка, Сенча).

Проводиться облаштування сільських кладовищ по всіх старостатах.

Заплановано виконання ямкового ремонту вулиць сіл громади. Разом з Агенством місцевих доріг Полтавської області заплановано співфінансування ремонту дороги Вирішальне – Корсунівка в районі церкви та залізничного вокзалу загальною вартістю 3 200 000 грн.

Встановлений опалювальний котел у амбулаторію с. Ждани (за участі спонсорів)

Тендерна закупівля проходить по придбанню пластикових контейнерів для збору твердих побутових відходів 365 штук:

- для загального користування – 45 штук пластикових та 10 металевих;

- для індивідуального користування – 300 штук;

- контейнер-сітка для збору пластикових пляшок – 10 штук.

Інформування населення про виконані роботи буде проводитися щоквартально.

У перспективі громада має навчитись заробляти на використанні вторинної сировини. Активні мешканці переконані, що коли громада почне заробляти на переробці вторинної сировини, то зможе за ці кошти придбати щось по-справжньому корисне. Тим самим, і мешканці будуть турбуватися про довкілля більш завзято - від їх обізнаності та свідомості так багато залежить.

Ми зробимо нашу громаду успішною разом!